אורנא בן אברהם
אורנא בן אברהם נשואה לדוד ואמא לשלושה אפרוחים מתוקים. גרה באש קודש. סטודנטית להנדסאות סאונד. Monday 12.3.18 7 Comments 8941 views

לרגע היינו אשה אחת

כלפי חוץ לא היה בינינו קשר, היא שמאלנית מגוש דן, מתקרבת ל-40, ואני מתנחלת מהגבעות, בת 25, דתייה ואמא לשלושה ילדים.

אבל בחדר לידה היינו לרגע אישה אחת.

הכרנו לראשונה כמעט שנתיים לפני כן. היא - אחרי יותר מעשור של ייסורי טיפולים ואכזבות. שנתיים לפני שהכרנו הרופא ביקש ממנה להרים ידיים ולחפש פונדקאית. לקח לה שנה של אבל להתמודד עם הרעיון, ועוד שנה של חיפושים, עם קריטריונים מאוד נוקשים שקבע הרופא שלהם, ואחרי כמה נשים שברגע האחרון התחרטו ופרשו.

אני, לעומתה, עם זה שחשבתי על זה כבר כמה שנים קודם, אבל לא הייתי בטוחה איך זה מבחינה הלכתית, ובינתיים עוד הנקתי את הקטנה שלי שהייתה אז בת שנה וחצי. ולקח גם לאישי זמן להתבשל עם הרעב המוזר של אשתו להביא ילד לאשה אחרת - מהרגע שהחלטתי ללכת על זה ברצינות לקח לי בערך שעה עד שמצאתי אותה.

העובר של הפונדקאות רגע לפני שהכניסו אותו לרחם שלי.

חברה משותפת שידכה בינינו, והתחלנו את הדרך המשותפת, בין הררי הבירוקרטיה בהתחלה, וגבעות הבדיקות הרפואיות בהמשך. עד שהגענו לאור שבקצה המנהרה.

 

זה היה בשעה ארבע ועשרים בערך. המיילדת ביקשה שוב לבדוק פתיחה, כולם יצאו חוץ מהאיש שלי, השכיבו את המיטה, והיא בודקת ואומרת לי, פתיחה מלאה, אני חושבת שתוך שתיים שלוש לחיצות הוא בחוץ.

אישי מהר התקשר לאמא של התינוק ולרגע הם התבלבלו נורא, היא פתאום אמרה שהיא לא הספיקה ללכת לשירותים והתחילה לרוץ לצד השני. אישי אמר לה, תיכנסי לפה עכשיו, ואני ביקשתי שיסגרו את הדלת כי זה יביך אותי לצעוק בלחיצות.

תמונה עם אישי, הוא היה שותף מלא והכרחי לפונדקאות.

האבא של התינוק והדולה ועוד חברה שלהם עמדו מחוץ לחדר בצד של המבקרים, האמא עמדה בכניסה. פתאום נכנס רופא מהפתח של המיון. ביקשתי שייצא והוא אמר: "אבל אני רופא". התחלתי לצעוק שזה לא אכפת לי ושאני עכשיו חשופה וזה לא נעים לי, והוא מיד התקפל והלך. אישי נעמד מצד ימין שלי ועזר לי להרים רגל אחת. המיילדת הרימה את השנייה. לפני זה ביקשתי לא ללדת על הגב אבל המיילדת אמרה שעדיף ככה, שהיא תשמור שלא אקרע, וגם באמת הייתי מורדמת עד האף מהאפידורל, אז זה היה בסדר. כיסיתי את הפנים עם היד ועצמתי את העיניים והתרכזתי בלחיצה. לא הרגשתי כלום חוץ מקצת חמימות לוחצת כלפי מטה.

שתי לחיצות ובאמת הראש היה בחוץ. האמא של התינוק נעמדה ליד הפנים שלי והתחילה להגיד בלי שליטה שאני מדהימה ושתודה רבה שאני עושה את זה בשבילה. כמעט דחפתי אותה ואמרתי לה, לכי לילד שלך, את אמא עכשיו!

המיילדת אמרה ללחוץ שוב... לחצתי והוא יצא ומיד בכה, והאמא לקחה אותו ורעדה כל כך ובכתה בקול. וגם אני התרגשתי פתאום בבת אחת, והתחלתי לבכות ולהגיד בשקט תודה לה' שנתן לי להיות שותפה בכזה דבר מאיר. להפוך אשה לאם אחרי 12 שנות ציפייה.

ואז הדולה נכנסה וחיבקה את האמא. וזה היה כל כך במקום, כי היא רעדה וזה היה נראה שהיא לא מחזיקה את עצמה. ונכנסה עוד אחות ומיד הם עברו יחד לחדר לידה ליד, שם ארגנו לאמא שתישאר עם הילד עד שיעברו למחלקה.

המיילדת, גם עם דמעות בעיניים, אמרה לנו אז כמה זה מדהים ושהיא 30 שנה מיילדת ואף פעם היא לא התרגשה כל כך בלידה.

לקח עוד לחיצונת והשיליה יצאה גם. המיילדת בדקה שהיא שלמה ואחר כך בדקה אותי ואמרה שאין שום קרעים או שריטות.

גם אישי היה נראה שרועד מרוב התרגשות.

המיילדת מדדה לי לחץ דם שלוש פעמים. לקח לו מלא זמן לרדת מההתרגשות והשמחה.

ואז לקחנו פלאפונים והתחלנו לשלוח לכולם הודעות על הרגע המרגש שהרגע עברנו.

תמונה עם הבן שלי צולמה בברית המילה של התינוק שנולד מהפונדקאות.

בדרך כלל אחרי לידה אני מתרכזת בתינוק, אבל הפעם ילדתי משפחה. והם אחרי שנות צער ואכזבות סוף סוף הגיעו לאושר ולאור, וטיפלו בעצמם מצוין בלי להצטרך אותי יותר... ככה שיכולתי להתרכז בעצמי ובסיפוק המדהים שהרגשתי, ולהפיץ אותו הלאה.

Join us and get fresh posts delivered right to your email!

Add comment
 
7 comments
אילת (not verified) commented Tuesday 13.3.18

מדהימה!
מעניין לשמוע עוד פרטים - איך ניגשים לתהליך, כל נושא הבירור ההלכתי.
אם מתאים לשתף.
ילדת משפחה, זה פשוט מרגש. תודה!

Comment
אנונימי (not verified) commented Wednesday 14.3.18

מדהימה
כאחות שמטפלת במאותגרות פריון מעריכה כל כך את מה שעשית,מסודרת בגן עדן..

Comment
אור נא (not verified) commented Wednesday 14.3.18

תפני אלי בפייסבוק בשיחה אישית אוכל להרחיב יותר

Comment
ניצה (not verified) commented Wednesday 14.3.18

אור-נא, איזו מדהימה. התרגשתי עד דמעות. איזה אומץ וגדולה. נראה לי שבאמת זכית לעשות את אחד החסדים גדולים ביותר שאתם יכול בעולם הזה. אשרייך!

Comment
אנונימי (not verified) commented Wednesday 14.3.18

שולחת לך חיבוק! את פשוט אדירה!

Comment
מה הפייסוק שלך? (not verified) commented Thursday 15.3.18

מה הפייסוק שלך?

Comment
קראתי מרותקת (not verified) commented Thursday 22.3.18

ואין לי מילים..
מעשה אצילי ברמות אחרות. תבורכו!

Comment