תמר אסרף
תמר אסרף נשואה לאייל ואמא לחמישה ילדים, גרה בישוב עלי שבבנימין. Thursday 18.10.12 7 Comments 15930 views

מחנה הפראירית וחלוקה שווה בנטל

 

בשעה שהמוני גברים חילונים ,קוראים לאחיהם הגברים החרדים לשאת בנטל ולשרת בצבא. החלטתי שגם לי נמאס להיות פריירית ושגם אני רוצה שמישהו יישא איתי בנטל.

כן כן ,אני מדברת על הנטל  של החופש הגדול הזה , זה שמצליח להוציא ממני כל כך הרבה תסכולים

חייבת לשתף אתכם באיך נראה היום  שלי.:  שמתחיל ב06:00 בבוקר.כם,כלום לא השתנה חופש לא חופש אני עובדת.

אך בניגוד לשאר השנה לא כולם קמים .בחדר לידי ישנות שתי בנותי אשר עבורן השעה הזו היא אמצע הלילה.

הן ישנות וכך אני מוצאת  את עצמי מתמודדת לבד  עם חבורת בנים שבמשך השנה לא הצלחתי לגרד מהמיטה.אבל פתאום עכשיו בחופש ב06:00 כולם כבר על הרגליים צמאי אקשו ומתים מרעב.

מה יש לאכול??? קריאה שנשמעת עשר פעמים ביום למרות אין סוף קניות  ובישולים שאני עושה ואז זה מתחיל "תקפיצי אותי לשם" תקחי אותי לשם"  "אני צריכה שתקני לי.."  "את יכולה לקבוע לי תור ל.." "אני נוסעת ליומיים לחברה "  "לקחתי 100 ₪ מהארנק שלך" ועוד ועוד ועוד.

בעלי שהוא נושא מאוד רציני בנטל (מג"ד במשרה מלאה)מתקשר בשיא הטרוף כולו נופת צופים "בוקר טוב,מה שלומך איך עובר היום?" רוצה לדעת איך  עובר היום אני נובחת לטלפון :"אין לי כח,נמאס לי לאסוף את הילדים ב24:00 ממרכז הישוב כי יש פעילות לנוער ואני גרה על גבעה מרוחקת,נמאס לי לקחת את הבנים לחוג שחייה שעלה הון וממילא הם לא לומדים שם לשחות ,רבתי עם הבן הקטן בבוקר כי הוא לא רצה ללכת לקייטנה העדיף לקשט את קירות הבית באומנות עכשיוית ,הבת שלנו נרשמה לאלף פעילויות והיא כל הזמן צריכה כסף לנסיעות לבגדים ולפעילויות,ואני מסיעה ,מקפיצה,קונה,מקשיבה אהה ושכחתי  בין לבין אני עובדת,מנקה ,מבשלת ..."

מהצד השני של הקו שתיקה   "טוב חמודה שיהיה לך יום נעים" מה יום נעים אני צועקת אולי תעזור פה קצת בנטל? מצטער חמודה אני לא  יכול יש לי נטל אחר על הראש. את יודעת  שהתחתנתי איתך כי את כזאת מוצלחת ומוכשרת בטוח שתסתדרי..להתראות מתוקה"

אז זהו נמאס לי! שיתגייסו כבר החרדים והערבים ושאולי מישהו יעזור לי כבר לשאת בנטל-נמאס לי להיות פריירית!!!

 

 

 

Join us and get fresh posts delivered right to your email!

Add comment
 
7 comments
תמר אסרף
תמר אסרף commented Wednesday 24.10.12

דודי שלום,
שמחתי לשמוע ממך.
אני בהחלט זוכרת את הסדנא שהעברת לנו במסגרת קורס צפון.
זאת הייתה חוויה מדהימה.
אתה עדיין גר בקצרין?
תודה רבה על התגובה ועל השיר המרגש.

Comment
אלישבע בלעיש
אלישבע בלעיש commented Thursday 25.10.12

שיר יפיפה! תודה רבה..

Comment
שוש ברקו
שוש ברקו commented Monday 5.11.12

מאז שגם אני אמא (ילדה בת 6 וילד בן שנתיים) ברור לי שהפתרון הוא יחיד -

קיצור החופש הגדול (לפחות בחצי)!!!!
לא יזיק אם אורכן של כל החופשות יבדקו שום ויבחנו הפלוסים והמינוסים.

Comment
אביטל לוז
אביטל לוז commented Sunday 11.11.12

מסכימה לגמרי, אך ברור לי שישר יצוצו מורים ומורות (שכבודם במקומם מונח...) ויטענו שהם עוסקים במקצוע כל כך קשה וחיוני והם מוכרחים לא לעבוד רבע שנה וזאת כדי להבטיח את טיב החינוך של ילדינו האהובים. אין אף סקטור לא פרטי ולא ציבורי שיש לו פריווילגיה לא לעבוד כל כך הרבה ימים בשנה- ובכל זאת הם לא יתנו לקצר את החופש הגדול

Comment
נעמה צמח (not verified) commented Saturday 2.2.13

אביטל, כתבת נכון.. על החופש הזה. כמה שהוא הכרחי עבור מורים.
כן, אותם אלו שעמלים בחינוך הבנים והבנות היקרים שלנו.
אני מורה למגמת אמנות, ועדיין מחנכים ומחנכות, הם אנשים שאני מעריצה, ולא מבינה מאיפה יש להם את הכוחות להיות אחראים על כיתה שלמה ולשלב את זה עם בית ומשפחה... לקבל ערמות מיילים, להתקשר להורים, לבדוק התאמות לבחינות, לטפל בבעיות התנהגות, בעיות חברתיות והרשימה עוד ארוכה. זה מקצוע שאין לו סוף גם כשחוזרים הביתה.
פעם מישהי אמרה לי: טוב היתרון שלך שאת בשעות שצריך בבית. אז... לא אני באופק חדש שמחזיר אותי בשעה 16:00 הבית. ואז אני עם הילדים.. ומשעה 20:30-23:00 ממשיכה בעבודה: הכנת בוחן, הכנת שיעור, שליחת מיילים לבהס, לתלמידות, חיפוש אחר חומר עדכני ומרתק להוראה, בדיקת מבחנים, הזנת נוכחות במחשב, טיפול בבעיות התנהגות שצצות להן , לסיים מטלה של ההשתלמות, קריאה של המיילים של בה"ס (שבלעדיהם הוא לא קיים) ואם אני מלמדת בשני בה"ס (ואני כן), המשימה כפולה.

אני נהנת ללמד אמנות
ויחד עם זאת, זה דורש המון אחריות
אז לכל הקוראים לקיצור החופש הגדול: אנא, דברו קודם עם חברה, שכנה, מכרה שהיא מורה שאלו אותה, תשמעו מה סדר יום שלה... ואולי תקבלו הצצה ליומו של מורה.

Comment